Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pyrzycach Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego

Serdecznie dziękujemy za wsparcie Pyrzyckiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aktualności

03 lutego 2018 23:13 | Aktualności

Fotorelacja z pobytu w Karpaczu...

W dniach 29.01.2018 - 04.02.2018 grupa uczniów z klasy 2 i 3 przebywała w Karpaczu.

 

Poniedziałek 29.01.2018

Dnia 29 lutego z województwa zachodniopomorskiego (Pyrzyce) wyruszyła grupa 41 osób wraz z  kilkoma opiekunami. Po około siedmiu godzinach drogi dotarła  do ośrodka szkolno-wypoczynkowego w Karpaczu. Wycieczkowicze spóźnili się nieco na obiad, ale to nie przeszkodziło zbytnio w utrzymaniu wspaniałej atmosfery związanej z siedmioma dniami wrażeń i dobrej zabawy. Po posiłku i krótkim odpoczynku wszyscy wyruszyli do wypożyczani sprzętu narciarskiego, aby dopasować sobie sprzęt do osobistych preferencji, jednakże okazała się ona być zamknięta. Zmieszani wczasowicze wrócili do ośrodka na kolację, po której miejsce miała integracyjna potańcówka. Uczniowie mogli nauczyć się między innymi Belgijki, czy tańców rodem z Izraela. Po zabawie nastąpił czas wolny.

 

Wtorek 30.01.2018

Opiekunowie zaczęli budzić uczniów przed godziną 8:00, aby dać im czas przygotować się do śniadania rozpoczynającego się o 8:30. Po przepysznym posiłku grupa wyruszyła na kilkukilometrowy spacer, podczas którego odwiedzili zabytki takie jak tama, pomnik Ducha Gór i ponad stuletnia skocznię narciarską. Wyprawę zakończono wizytą w restauracji z goframi. Po powrocie do ośrodka wszyscy przystąpili do obiadu, gdzie po raz pierwszy skonfrontowali się ze swoimi nowymi kolegami z Warnic. Skończywszy posiłek, po krótkim odpoczynku uczniowie udali się do wypożyczalni nart przymierzyć potrzebny sprzęt. Po powrocie wzięli udział w lekcjach języka angielskiego i polskiego. Podczas tych zajęć mieli  szansę zmierzyć się w interaktywnych grach grupowych, zbadać legendę o Liczyrzepie i dać porwać się fantazji, rysując swój własny obraz przedstawiający Ducha Gór.

 Środa 31.01.2018

 Po rutynowej pobudce i śniadaniu wszyscy udali się na stoki narciarskie, gdzie przez pierwsze dwie godziny uczono teorii jazdy na nartach, a następne do godziny 14:00 uczniowie oddawali się zabawie towarzyszącej zjazdom, szlifując przy tym swoje umiejętności. Wróciwszy do ośrodka wszyscy byli zmęczeni, więc odpoczywali dłużej niż zazwyczaj. Po przerwie nastąpił czas obiadokolacji, która jak za każdym razem była przepyszna, podawana w formie szwedzkiego stołu. Po swoistym odżywieniu się nastała kolejna pauza w doznaniach i każdy mógł odpocząć u siebie w pokoju, integrując się z innymi. Po sjeście przyszła kolacja, równie smaczna, jak obiad, a po niej czas na relaks.

 

Czwartek 01.02.2018

Pobudka, śniadanie i wyprawa do wspaniałego muzeum ,,Tajemnice Karpacza’'. Grupa mogła tam podziwiać 7-metrową rzeźbę Ducha Gór w postaci alegorycznej hybrydy i oglądać piękne wystawy. Po wizycie w muzeum wszyscy udali się na deptak w celu zaopatrzenia się w pamiątki. Wróciwszy do ośrodka i zjadłszy obiad uczniowie, składając przestrzenne kostki, napawali się magią matematyki, a następnie zapoznawali się ze szkodliwością używek i nałogów. Krótka przerwa, kolacja i kolejne zajęcia, tym razem zapoznające z naturą ludzkich emocji. Czas wolny i seans filmowy.

 Piątek 02.02.2018

"Halo! Pobudka!"Rozległy się głosy opiekunów. Wczasowicze udali się na śniadanie. Po posiłku  autobusem dojechali do Białego Jaru, a potem z niego prosto do Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie zapoznali się z geografią Karkonoszy oraz oglądali różne, małe obiekty przez pinokulary. Skończywszy wizytę w Parku Narodowym grupa powróciła do ośrodka na obiad. Po posiłku uczniowie zawitali na lekcjach języka polskiego i matematyki, gdzie napisali własny mit oraz trenowali wyobraźnię przestrzenną. Po zajęciach nastąpił czas wolny i seans filmowy. 

Sobota 03.02.2018

Szybka pobudka i śniadanie, po którym grupa wyruszyła do parku wodnego. Mogli tam między innymi pozjeżdżać ze zjeżdżalni powszechnie nazywanej "cebulą", odprężyć się w gorącej saunie, ochłodzić w lodowej grocie, wymasować się w jacuzzi i podziwiać góry z basenu na zewnątrz. Po wyczerpującej kąpieli wszyscy wrócili do ośrodka na obiad, po którym mieli czas wolny aż do kolacji. Po wieczornym posiłku nastąpiła ceremonia wręczenia nagród za najczystsze pokoje oraz pożegnanie z pilotem wycieczki. Najbardzej przykry wieczór tego tygodnia.

 Niedziela 04.02.2018

Pobudka, wszyscy już przygotowani do wyjazdu do domu. Śniadanie i pożegnanie z personelem ośrodka. Następnie grupa posprzątała pokoje i wsiadła do autobusu. Około godziny 15:00 za Gorzowem Wielkopolskim na postoju rozegrała się zaciekła bitwa na śnieżki. Uważamy, że wyjazd był udany i mamy nadzieję, że w następnym roku również będzie możliwość wzięcia udziału w nim udziału.

 

Fotorelacja poniżej: 

Przeczytano: 281 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: